اتاق سرور استاندارد

اتاق سرور


استاندارد سازی اتاق سرور معمولا با هزینه های بالایی روبرو است در این میان برای جلوگیری از هزینه های بیهوده شما نیازمند یک مشاور و طراح که در خصوص ساخت اتاق سرور شما را همراهی کند .

تک دیتا با داشتن سال ها تجریه در زمینه طراحی ، نصب و ساخت دیتاسنتر و ساخت اتاق سرور با کادری مجرب و متخصص با شما در مشاوره طراحی و نظارت همراهی می کند .

متاسفانه شرکت ها و اشخاص غیر متخصص زیادی در زمینه نصب و راه اندازی و ساخت اتاق سرور یا سرور روم فعالیت میکنند که با مشاوره ها و انتخاب های نادرست هزینه های گزافی را به کارفرما تحمیل نموده اند . علاوه طراحی و نصب و راه اندازی ، ساخت اتاق سرور نیازمند امن سازی و استاندارد سازی می باشد که اگر غیر این صورت مشکلی برای بستر شبکه شما پیش بیاید میتواند هزینه ها و ضرر های جبران ناپذیری به جای بگذارد .

در این خصوص تک دیتا با در نظر گرفتن تمامی جزییات و با توجه به نیاز های مشتری و بعد از انالیزکردن تجهیزات مورد نیاز اقدام به ارایه بهترین راهکار می کند . تک دیتا با انجام تمامی بخش های مورد نیاز پروژه ساخت اتاق سرور شما از جمله مشاوره ، نصب و پشتیبانی اتاق سرور شما را در این مسیر یاری می کند .

درب ضد حریق اتاق سرور


درب ایمنی ضد حریق روکش استنلس استیل یا با روکش کربن امروزه نقش مهمی در دیتا سنتر و ساخت اتاق سرور ، موتورخانه در سازمان ها را بازی میکنند.
درب اتاق سرور از سمت داخل امکان اسفاده از روکش mdf را ندارد و بنابراین در ساخت اتاق سرو درب از سمت داخل فقط باید از روکش فلزی ساخته شده باشد و با رنگ های الکترو استاتیک پوشانده شود .

نکات ایمنی در ساخت اتاق سرور یک عمر ضروری است  مثل استحکام کافی , نوع روکش استفاده شده در درب اتاق سرور که بهتر است از روکش های ضد حریق استفاده شده باشد .

کف کاذب اتاق سرور


کف کاذب اتاق سرور باید حداقل تحمل وزن 900 کیلوگرم به صورت نقطه ای و 1500 کیلو گرم در هر متر مربع را داشته باشد .

انتخاب نوع کف کاذب در ساخت اتاق سرور توسط شرایط جغرافیایی و موقعیت اجرای اتاق سرو انتخاب میشود .

انواع کف کاذب به دو نوع آلومینیومی و فولادی که به دودسته فولادی توپر و فولادی تو خالی تهیه و تولید میشود .

استفاده از کف کاذب فولادی تو خالی در ساخت اتاق سرور توصیه نمیشود در اکثر اتاق سرورها از کف کاذب تو پر استفاده میشود که علاوه بر استحکام بالا تاثیر زیادی روی کیفیت اجرای کار دارد .اگر قصد استفاده ار سیستم کولینگ در اتاق سرور خود را دارید پیشنهاد میشود که از پنل های مقاوم کف کاذب استفاده کنید چون در غیر این صورت باعث لرزش هایی برروی پنل های کف کاذب میشود  و در نتیجه باعث ایجاد خسارت به تجهیزات شما میگردد .

سقف کاذب اتاق سرور


زمانی که نیازمند این هستیم که بعضی از تجهیزات و تاسیسات خودرا از پشت سقف کاذب عبور دهیم نیاز هست که ارتفاعی حدود 30 -40 سانتی متر از سقف فاصله بگیریم بعد از نیاز سنحی های ذکر شده سقف کاذب توسط سازه های مشبک اجرا و طراحی میشود. سقف کاذب اتاق‌سرور برای جلوگیری از نشتی ها و رطوبت ها و حریق های احتمالی , ,,,, مورد استفاده قرار میگیرد .

مدیرت هوشمند اتاق سرور


زمانی که تجهیزات زیادی در اتاق سرور خود داریم باید سیستمی هم داشته باشیم که بتوانیم عملکرد و یا حتی میزان مصرف انرژی تحهیزات را زیر نظر داشته باشد .اطراحی تابلو برق برای اتاق سرور یک عمر ضروری محسوب میشود .که امنیت اتاق سرور دستگاه ها و تجهیزات شما را تامین میکند .

زمانی که سیستم BMS در اتاق سرور ما موجود باشد تمامی اطلاعاتی از اتاق سرور شما وگزارشات موجودرا به وصورت انلاین در اختیار شما قرار میدهد و شما میتواند از کیفیت عملکرد دستکاه های خود مطمن شوید.

پشتیانی

قیمت به صرفه

قیمت به صرفه

مستندات

ارائه مستندات 

رضایت مندی مشتری

رضایت مشتری

تک دیتا با داشتن چندین سال سابقه درخشان در زمینه نصب ، طراحی و ساخت اتاق سرور و دیتاسنتر و انجام پروژه های اکتیو شبکه  و پسیو شبکه رضایت مشتریان را سرلوحه خود قرار داده است .  درباره تک دیتا  | پروژه های تک دیتا 


جهت کسب اطلاعات پروژه های اکتیو شبکه ، پسیو شبکه در زمینه زیرساخت , ساخت اتاق سرور, ساخت دیتاسنتر و…. با کارشناسان ما در تماس باشید با لبخند پاسخگوی شما هستیم .

اتاق سرور تک دیتا

اتاق سرور استاندارد


راه اندازی اتاق سرور و دیتا سنتر جزو خدمات ارایه شده توسط تک دیتا می باشد . در برپایی یک اتاق سرور استاندارد و دیتا سنتر استاندارد ها و نکات زیادی هستند که می بایست مورد توجه و دقت قرار بگیرند. 

با توجه به افزایش روز افزون اهمیت IT در دنیای مدرن امروز و وابسته شدن رو به رشد سازمانها به این صنعت پایش و نگهداری اطلاعات از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد.تا به امروز مدیران و کارشناسان اکثرا محیط های بدون استفاده را بعنوان اتاق سرور جهت استقرار سرورها و تجهیزات سخت افزاری انتخاب میکردند. بیشتر بخوانید 

کابل کشی شبکه و اتاق سرور


کابل کشی شبکه یا پسیو شبکه یکی از عوامل مهم در راه اندازی شبکه میباشد .  انجام کابل کشی ساختمان برای شبکه های دیتا و تلفن یکی از اصلی ترین بخشهای اجرای پروژه های IT و ICT میباشد. رعایت استاندارد ANSI/EIA/TIA 568B.2 : 2002 و ISO/IEC 11801 در تمام مراحل طراحی و اجرا ضامن برخورداری از زیر ساختی کارا و قابل اطمینان جهت پیاده سازی دیگر سرویسهای مورد نیاز نرم افزاری و سخت افزاری میباشد. . در یک سیستم کابل کشی ساخت یافته واقعی، کابلها، پریزها و اتصالات برای کلیه کاربردها یکسان هستند بیشتر بخوانید

کابل کشی شبکه
اعلام حریق

نصب اعلام حریق  اتاق سرور


سیستم های اعلام حریق و اطفا حریق یکی از عوامل مهم و کاربردی برای یک سازمان و یک شرکت محسوب میشود . امروزه از سیستم های اعلام حریق به طور گسترده در ساخت اتاق سرور ها دیتاسنتر و مراکز داده , ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارتهای ناشی از حریق را به حداقل برساند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از سیستم های هشدار و اعلام حریق استفاده می شود تا پیش از بحرانی شدن شرایط حریق از تلفات جانی جلوگیری شود به طور کلی سیستم های اعلام حریق در دو نوع آنالوگ و آدرس پذیر ساخته شده اند. شرکت تک دیتا با توجه به اهمیت بالای این سیستم و خسارات ناشی از آن طراحی خود را بر اساس استانداردهای روز دنیا مانند استانداردهای NFPA , EN54,LPCB , UL, DIN انجام میدهد و خدمات فروش و پشتیبانی تجهیزات اعلام حریق را به مشتریان ارایه میدهد .  بیشتر بخوانید

کولینگ اتاق سرور


اتاق سرور و یا دیتاسنتر ها بخشهایی هستند که به دلیل قرار گیری سرور ها و یا قرار گیری حجم بسیار زیادی از قطعات الکترونیک گرمای زیادی تولید می نمایند این گرما متناسب با تعداد رکهای قرار گرفته در اتاق سرور افزایش مییابد و به همین دلیل خنک کردن اتاق های سرور با ظرفیتهای مختلف و یا با تکنولوژیهای متفاوتی با توجه به میزان بار برودتی آنها تعین می شود .از آنجا که هر سیستمی دارای توانی است و توان در سیستم های خنک کننده با واحد های معمول خود سنجیده می شود ۳ عبارت در سیستمهای خنک کننده بکار می رود که به شما شرح خواهیم داد. بیشتر بخوانید

کولینگ اتاق سرور
فروش و خدمات ups

برق اتاق سرور


ups یا برق بدون وقفه یکی دیگر از ملزومات ساخت اتاق سرور استاندارد میباشد .ups علاوه بر تامین برق تجهیزات میتواند سلامتی تجهیزات شما را نیز تضمین کند . اتاق سرور هایی که فاقد ups میباشند پس از قطع و وصل برق ممکن است سرور هایشان با مشکل سخت افزاری مواجه شوند که آسیب به هارد یا HDD و منبع تغذیه سرورها شایع ترین آن می باشد , و گاها بخش عمده ای از تحهیزات بر اثر نوسانات برق از بین بروند  . پس بنابراین وجود ups لازمه یک اتاق سرور است . بیشتر بخوانید