راهکار دوربین مداربسته

راه کار های نوین برای سیستم های نظارت تصویر

نصب دوربین مداربسته

[tm-timeline layout=”2″ visible-items=”6″ date-format=”0″ anchors=”false” order=”ASC”]

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته با کیفیت بالا و باور نکردنی با لنز هایی شگفت انگیز 


کیفیت تصویر و فیلم های دوربین مداربسته یکی از بزرگترین وژگی های یک دوربین است .  با راهکار های تک دیتا شما تصویری با کیفیتی 2 برابر بهتر نسبت به Full-HD 1080P و همچنین 4 برابر بهتر از HD 720P مشاهده خواهید کرد که جزئیات در آن به صورت کاملا واضح نمایش داده می شود.همچنین در زمانی که شما نیاز به انجام زوم دیجیتال بر روی تصویر دارید، در صورتی که تصویر ضبط شده دوربین مداربسته شما با کیفیت بالا باشد، به دلیل تراکم پیکسلی بالا، افت کیفیت در تصویر شما نامحسوس خواهد بود و میتوانید به راحتی بعد از زوم دیجیتال نیز جزئیات تصویر را در ابعاد بزرگتری مشاهده فرمایید. در ضمن برای مکان هایی که حتی به کیفیت تصویر بالاتر از 4MP نیاز است، شما میتوانید از دوربین مداربسته های با کیفیت فوق العاده بالا 4K استفاده کنید .

علاوه بر رزولوشن بالای تصویر، دوربین مداربسته در محیط با نور بسیار کم با ارائه ویژگی Starlight این امکان را فراهم کرده اند تا بتوانید تصویر رنگی و با کیفیت بالا داشته باشید. این ویژگی کیفیت کنترل نظارتی شما را در ساعات پس از غروب آفتاب در محیط خارجی و یا در زمان بروز اختلال در نور محیط داخلی به شدت افزایش می دهد. با دریافت تصاویر رنگی در چنین شرایطی می توانید جزئیات ارزشمند تصویر مانند پلاک ماشین و چهره اشخاص را به راحتی توسط دوربین مداربسته تشخیص دهید.

راه کار دوربین مداربسته

ثبت پلاک و مشخصات ماشین


دوربین مداربسته میتواند برای هدف های مختلفی طراحی و کار گذاشته شودیکی از راهکار های استفاده از دوربین مداربسته تشخیص پلاک و مشخصات خودرور میباشد .

تک دیتا برای ثبت پلاک ماشین یک راهکار نوین ارایه میدهد: استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) که تصاویر را با کیفیت بالا ذخیره می کند و به این ترتیب شما می توانید پلاک ماشین را به سادگی تشخیص دهید. مشکلی که در این راهکار میتواند رخ دهد تابش مستقیم نور چراغ ماشین در شب است که باعث مختل شدن دید دوربین مداربسته ودر نهایت باعث کور شدن لنز دوربین میشود .همچنین عدم امکان تشخیص پلاک ماشین شود.برای جلوگیری از بروز این مشکل علاوه بر دوربین مداربسته با کیفیت بالا، این دوربین می بایست دارای ویژگی HLC باشد که در این شرایط از مختل شدن کیفیت تصویر جلوگیری می نماید.

ویژگی WDR


مشکل دیگری که میتواند برای تصویر شما بوجود آید در ساعات روز و زمانی است که نور آفتاب زیاد است،در این شرایط دارای اختلاف نور زیاد در تصویر هستیم . حل این مشکل هم بستگی به طراحی و نصب دوربین مداربسته میباشد. این اختلاف نور محیط خارجی و محیط داخلی باعث سیاه شدن تصویر شما خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این مشکل دوربین مداربسته شما می بایست دارای ویژگی WDR با محدوده دینامیکی بالا باشد. با راهکار های تک دیتا از بروز چنین مشکلاتی در راهکار شما جلوگیری خواهند کرد.

 
نصب دوربین مداربسته

مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی


یکی از ویژگی های یک دوربین مداربسته استاندارد , توانایی مقاومت دربرابر شرایط جوی و جغرافیایی است .

دوربین های مداربسته می توانند به راحتی در دمای 40- تا 70 درجه سانتی گراد به کار خود ادامه دهند. همچنین دوربین های مداربسته با استاندارد بدنه IP67 کاملا در برابر نفوذ آب (باران و یا چکه کردن آب ازسقف پارکینگ) و نفوذ گرد و غبار مقاوم هستند. همچنین دوربین مدربسته با استاندارد بدنه IK10 ضد ضربه نیز می باشند و در شرایطی که به دوربین ضربه ای وارد شود، دوربین بدون مشکل به کار خود ادامه می دهد.

مقاومت در برابر نوسانات برق

دوربین های مداربسته در برابر نوسانات برق تا %25± از حد استاندارد مقاوم هستند. بنابراین در شرایط نوسان برق نه تنها برای دوربین مشکلی بوجود نمی آید، بلکه دوربین بدون مشکل و بدون افت کیفیت به کار خود ادامه می دهد.

با راهکار های تک دیتا و نصب و طراحی استاندارد شما دیگر نگران استفاده از دوربین های خود در شرایط جوی مختلف نباشید .

تشحیص چهره و قابلیت های بیشتر


در راهکار نظارت تصویری پارکینگ، علاوه بر ثبت پلاک ماشین، ثبت چهره راننده خودرو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. دوربین مداربسته هوشمند  امکان ثبت تمام چهره هایی که تصویر آنها را مشاهده میکند را برای شما فراهم کرده است و بدین ترتیب همواره میتوانید از بر پلاک خودرو، تصویر چهره راننده خودرو را نیز داشته باشید.علاوه بر تشخیص چهره، دوربین های مداربسته امکانات هوشمند متنوع دیگری را نیز فراهم کرده اند:

  • شمارش افراد
  • تشخیص عبور از خط
  • تشخیص ورود به محدوده غیرمجاز

استفاده از این ویژگی های هوشمند کیفیت سیسیتم کنترل نظارتی شما را به شدت افزایش می دهند. برای مثال در صورتی که راننده ای ماشین خود را در یک منطقه غیرمجاز پارک کند و یا در یک منطقه غیرمجاز، تجمع صورت بگیرد، دوربین ها به سرعت تشخیص و پیغام هشدار ارسال می کنند. این پیفام هشدار می تواند همزمان روی سیستم مانیتورینگ و هم بر روی تلفن همراه مسئول نظارتی و هم به صورت ایمیل ارسال شود.

این هشدارها این امکان را برای مسئولهای نظارتی فراهم می کنند تا از بروز حادثه و یا هرگونه مشکل جلوگیری نمایند.

هارد دوربین مداربسته

ذخیره سازی یکی از مهمترین بخش های یک سیستم نظارت تصویری است. در صورتی که بخش ذخیره سازی از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، میتواند تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره شد را تحت الشعاع قرار دهد.یکی از چالش های اصلی ذخیره سازی حجم تصاویر است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش کیفیت تصاویر دوربین های مداربسته حجم این تصاویر نیز به نسبت کیفیت افزایش یافته که به معنی افزایش هزینه های ذخیره سازی است. حال دوربین مداربسته با پشتیبانی از کدک فشرده سازی H.265 همچنین ارائه راهکار فشرده سازی اختصاصی Ultra265 قادر است حجم تصاویر را تا 95% بدون افت کیفیت تصویر کاهش دهد.

تیم اجرایی تک دیتا

تک دیتا با داشتن چندین سال سال سابقه درخشان در زمینه نصب وراه اندازی سیستم های دوربین مداربسته اماده انجام تمامی پروژه های شما میباشد جهت هرگونه سوال و مشاوره با ما تماس بگیرید میزبان صدای گرم شما خواهیم بود .