امنیت شبکه

امنیت شبکه


امروزه شبکه های کامپیوتری به بخشی جدایی ناپذیر از کسب و کارها بدل شده است و تامین امنیت شبکه های مختلف جزو یکی از ضروریات امروز بسیاری از شرکت ها و سازمان ها محسوب می شود. چنانچه به اهمیت شبکه های اطلاعاتی (الكترونيكي) و نقش اساسي آن در آينده پي برده باشيم، اهميت امنيت اين شبكه ها مشخص ميگردد.

بعد از نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری , یکی از مسائل حیاتی برای هر مجموعه که باید توجه ویژه ای به آن شود حفاظت از اطلاعات موجودٰ در برابر نفوذ هکرها و آلوده شدن توسط ویروس ها می باشد. با اندیشیدن تدابیری به منظور حفظ امنیت میتوان حفاظت اطلاعات در شبکه های کامپیوتری را محقق کرد. مسائل امنیتی به منظور جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به شبکه های کامپیوتری و منابع موجود در شبکه باید به صورت همه جانبه و با دقت و وسواس خاصی پیاده سازی شود.

مدیریت امنیت شبکه، برای انواع شرایط مختلف، متفاوت است. شاید یک خانه یا دفتر تنها به یک امنیت ابتدایی نیاز داشته باشد؛ در حالی که کسب و کارهای بزرگ نیازمند محافظت در سطح بالا و داشتن نرم‌افزارها و سخت افزارهای پیشرفته برای جلوگیری از حملات مختلف باشند.

امنیت شبکه

بسیاری از مسائل امنیت شبکه سازمان های بزرگ، بانکها، دانشگاه ها، وزارت خانه ها، ارائه دهندگان خدمات اینترنت و … باید لحاظ شوند. در این خصوص استفاده از یک فایروال قوی و یا استفاده از چندین لایه فایروال با برندهای مختلف ضروری و مورد نیاز باشد. فایروال ها به یکی از عضوهای جدا نشدنی تجهیزات شبکه تبدیل‌شده است و امروزه در تمامی بسترهای شبکه داخلی و آنلاین از فایروال برای محدود کردن دسترسی‌ها و جلوگیری از نفوذ ویروس‌ها به شبکه می‌شود.
دیوار آتش یکی از مهم‌ترین لایه‌های امنیتی شبکه‌های کامپیوتری در زمینه امنیت شبکه است که عدم وجود آن آن موجب می‌شود هکرها و افراد خراب‌کار بدون محدودیتی به شبکه وارد شده و کار خود را انجام دهند.
درواقع وظیفه‌ فایروال را ادمین سرور تعیین می‌کند. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید در فایروال تعریف کنید که کدام ترافیک بلوکه شود و یا دسترسی اینترنت به کدام کاربرها داده شود و کدام‌یک از کاربران دسترسی به اینترنت نداشته باشند. روش‌هایی که یک فایروال توسط آن‌ها ترافیک را مدیریت می‌کند به ترتیب روش فیلترینگ بسته یا Packet Filtering، پروکسی سرور ‌و یا Stateful Inspection هستند.

امنیت شبکه

 کنترل سطوح دسترسی کاربران به منابع سازمانی, جزو یکی از امور حیاتی در ارتقا امنیت شبکه است. همچنین استفاده از سیستم‌های احراز هویت چندعاملی برای افرادی که دارای سطوح دسترسی بالا هستند جزو یکی دیگر از حلقه‌های امنیتی هر سازمان است. استفاده از سامانه‌های IPS، WAF، EMAIL Protector، Content Filtering  و Application Filtering می‌تواند در ارتقا امنیت بسیار ضروری باشد.

همچنین استفاده از راه‌کارهای امن ارتباط از راه دور نیز بسیار ضروری است، به‌عنوان‌مثال استفاده از دوربین مداربسته و کنترل و مانیتورینگ از راه دور. سیستم دوربین مداربسته یکی از بهترین راهکارهای امنیتی ممکن است که می‌تواند با ضبط تصاویر و کلیه رخدادها این امکان را برای شما فراهم آورد تا از تمامی وقایع اتفاق افتاده ممکن، تصاویری در اختیار داشته باشید.

دراین‌بین استفاده از نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس و برنامه ضد جاسوسی جزو لاینفک و ضروری سامانه‌های داخلی شبکه است

برخی خدمات امنیت شبکه‌های کامپیوتری

 • خدمات مشاوره، اجرا و پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)
 • بازبینی و بهینه‌سازی تنظیمات تجهیزات امنیتی شامل Firewall، IPS/IDS و UTM
 • امنيت سرورها، سوئيچ‌ها، روترها و سایر تجهیزات شبکه
 • امنيت ايستگاه‌های کاری
 • امنيت ارتباطات وایرلس و سیمی
 • تحليل ريسک و شناسایی آسیب‌پذیری
 • امنيت زيرساخت شبکه
 • امنيت دیتاسنتر
 • خدمات ارزیابی امنیتی و آسیب‌پذیری
 • نصب و راه‌اندازی بکاپ سرور
 • اجرا، پیاده‌سازی و پشتیبانی فایروال‌ها و تجهیزات امنیت
 • اجرا، پیاده‌سازی و پشتیبانی سرویس‌های امنیتی مانند آنتی‌ویروس

امنیت شبکه با تک دیتا

تک دیتا با استفاده از کارشناسان متخصص و مجرب درزمینهٔ امنیت و ارائه راهکارهای امنیت شبکه می‌تواند امنیت شما را بیش‌ازپیش بهینه‌سازی نماید. خدمات شبکه تک دیتا دامنه گسترده ای دارد شما می توانید جهت اطلاع از خدمات شبکه به این لینک مراجعه کنید . جهت هرگونه سوال و یا مشاوره در زمینه نصب و راه اندازی شبکه , طراحی شبکه , مجازی سازی , راهکار های دیتاسنتر و اتاق سرور و …. با ما تماس بگیرید میزبان صدای گرم شما هستیم .

برخی از خدمات شبکه تک دیتا


راه اندازی شبکه


راه اندازی شبکه جزو خدمات شبکه تک دیتا به مشتریان است . مشتریان می توانند با تماس با کارشناسان ما و مشاوره و انالیز راهکار ها بهترین و مقرون به صرفه ترین راه را برای نصب شبکه به دست آورند . اجرای شبکه توسط تیم فنی تک دیتا با توجه به استاندارد های جهانی انجام می شود

پشتیبانی شبکه


پس از اجرای شبکه بستر شما توسط تک دیتا پشتیبانی می شود پشتیبانی شبکه تک دیتا شامل عیب یابی شبکه های کامپیوتری و مشاوره های تلفنی برای مشکلات پیش آمده می باشد شما میتوانید با انعقاد قرار داد اب تک دیتا دیگر نگران مشکلات کوچک و بزرگ شبکه خود نباشید.

تجهیزات شبکه


تک دیتا در زمینه مشاوره خرید تجهیزات شبکه همراه شما خواهد بود . تک دیتا وارد کننده محصولات اورجینال سیمون می باشد . با توجه به تنوع کالا های شبکه و عدم اطمینان از تجهیزات اورجینال تک دیتا توانسته رضایت مشتریان را با  عرضه تجهیزات اصل و تحویل به موقع کالا جلب کند

راهکار های دیتاسنتر


تک دیتا مجری و مشاور پروژه های دیتاسنتر و اتاق سرور می باشد. تمامی خدمات نصب و راه اندازی دیتاسنترو اتاق سرو توسط تیم تک دیتا انجام می شود . اجرای یک دیتاسنتر استاندارد نیازمند دانش خاص می باشد . چهت هرگونه سوال و یا مشاوره با ما تماس بگیرید .